חמרן - פרזול ועיצוב לרהיטים

חמרן הוא חומר דק ורך, אלומיניום דו צדדי כשהאחד הוא כסף והשני זהב, מזכיר במראה שלו את  הנחושת ואפשר להשתמש בשני הצדדים שלו. הוא מגיע בגלילים וגוזרים ממנו חתיכות בגודל הרצוי (עם מספרים רגילות).
בחוגים שלי לשיפוץ רהיטים, אמצתי אותו והכנסתי אותו כגורם קישוטי מעורר עניין ואני חושבת שהוא מוסיף המון אופי ויופי ברהיט הנכון(חבל שפעם לא צילמנו עבודות ).
בתערוכת התחביבים הגדולה שהייתה אצלנו בסוכות, התאפשר לי לראות שוב ולצלם את השולחן שרינה שיפצה לפני כמה שנים בחוג בגלל שהקנטים התפוררו קצת, החלטנו שמלבד צביעת הרגלים בטכניקת דמוי נחושת , הדבקת מפית פילים ופיצוצי נחושת, (כדי שיתקבל ניחוח הודי משהו) גם להדביק מסביב המשטח, ריקוע חמרן ועד היום כ 7-8 שנים הוא לא זז ממקומו.


איך עשינו זאת ???
גזרנו פס ברוחב הקנט ובאורך היקף השולחן, רקענו אותו עם עיפרון (ואם מישהו לא יודע איך מרקעים יש שפע של הסברים כאן) אח''כ במקום למלא בשעווה שתמיד מתפוררת, מלאנו את כל השקעים בדבק חם והנחנו לו להתייבש. אחרי שהתייבש הדבקנו שוב עם דבק חם את הפס המרוקע לקנטים ועיגלנו את הקצוות כלפי פנים, אל מתחת לשולחן, להצמדות מלאה, אפילו לא היה צורך לדאוג שהלחיצות יקלקלו את החלקים המותפחים (בגלל מילוי הדבק), הדבקנו עם דבק חם (אבל אפשר גם דבק מגע או דבק יו , הם פשוט יותר חזקים) אבני זכוכית (קריסטלים)  והשולחן ניצל!
רעיונות נוספים בעבודת חמרן על רהיטים,  פינות של ארונות, שולחנות ועוד , טלאים על חור או סתם בלי סיבה ועוד כיד בדמיון ! על תפחדו להתנסות ואני אשמח לראות את העבודות שלכם במועדון אמנות שימושית בפייסבוק 

אין תגובות:

פרסום תגובה

תגובתכם חשובה לי, תודה רבה !