רקמה עם מחט פאנץ' - Punch needle

מחט פאנץ' היא אומנות או טכניקת רקמה עם חוטים או סרטים היוצרים לולאות המעניקות לרקמה את מראה השטיח.
מקורות מחט הפאנץ' שנויים במחלוקת, יש הטוענים שהיא קיימת מאז שהמצרים הקדמונים התחילו לייצר מחטים עם עצמות ציפור חלולות, אחרים טוענים שמקורן במאמינים הקדומים ברוסיה, אחרים עוקבים אחר מקורותיה בגרמניה או אנגליה, כך או כך, המחט משמשת לרקמת פריטים כמו קישוטי קיר תלויים, קישוטים לבית, כריות, שטיחים ועיצוב מלאכות אחרות. 
רקמת מחט פאנץ' או Punch needle היא רקמת לולאות הנעשית עם מחט מיוחדת, העבודה נעשית על החלק האחורי של הבד ודוגמת  punch needle היא בעצם תמונת ראי בסוף העבודה. כשרוקמים עם המחט, נוצרים תפרים של מכונה בחלק העליון של הבד , תוך כדי יצירת לולאות בחלק התחתון של הבד. הבד חייב להיות מתוח כמו תוף בתוך חישוק רקמה . והעיקרון הוא לדחוף את המחט עד הסוף וכשמוציאים, לא להרים אותה גבוה מעבר למשטח הרקמה, זה גורם לפרימת הלולאה. 
ב wikiHow תוכלו למצוא הדרכה של צעד צעד, איך לפעול עם המחט ובגדול...צריך קצת סבלנות ואימון כדי להגיע למצב של רקמה באופן שוטף.  

מחטי פאנץ' מגיעות בעוביים שונים, כאשר את המחטים הדקות המתאימות לחוטי רקמה (כמו בהדרכה הקודמת)אפשר למצוא בארץ בחנויות היצירה כמו קסם האמנות בחצור. אבל את המחטים העבות המשמשות לשטיחים ושטיחי קיר , קשה עד בלתי אפשרי למצוא אצלנו. החברה המקורית והבטוחה של מחטי הפאנץ' היא Oxford בבעלותה של איימי אוקספורד שהתחילה את דרכה כרוקמת בחנות המוכרת שטיחים רקומים מתוצרת ביתית. כיום יש בבעלותה חברה המכשירה מורים ללימודי רקמת השטיחים ובה אפשר למצוא ולקנות את כל מה שקשור באומנות הקשורה לאמנות מחט הפאנץ' כולל הדרכות. המחטים הנ''ל לא זולות, אבל שוות כל פרוטה.
כך זה נעשה : 

בפוסט הזה, אספתי את ההדרכות האהובות עלי מהרשת ששווה לנסות אותם אבל בסגנון המועדף עליכם.
אחת ההדרכות שאהבתי במיוחד היא של מעצבת הטקסטיל בץ וויט שיצרה את השרפרף היפה הזה 

punch needle stool project betz white

punch needle loops betz white

punch needle betz white

היא לקחה את מלאכת היד העתיקה הזאת , הוציאה אותה מהקווים המסורתיים והקפיצה אותה מאות שנים קדימה, כך שהעבודה המודרנית משתלבת בצורה מושלמת עם החלק העתיק בעבודה,  בצורה זאת המסורת לא נתקעת בנקודת זמן מסוימת אלה נמצאת כל הזמן בתהליכים של התקדמות והתאמה.

בבלוג fall for diy מצאתי הדרכת מחט פאנץ' על יוטה וחישוקי רקמה, קישוט מודרני לקיר שיכול להשתלב בקלות בכל אחד מחלקי הבית.(לחצו על התמונות למעבר להדרכה)
יצירות אמנות שטיח פאנץ 'DIY למתחילים הדרכה כיצד |  @fallfordiy

יצירות אמנות שטיח פאנץ 'DIY למדריכים למתחילים |  @fallfordiy

יצירות אמנות שטיח פאנץ 'DIY למתחילים הדרכה כיצד |  @fallfordiy

 כך זה נעשה : 

הדרכה יותר מפורטת

הדרכת מחט פאנץ' עבור חוטי רקמה 


גם תכשיטים אפשר ליצור ובבלוג Marching North תמצאו הדרכה מיוחדת מאוד לעגילים רקומים בטכניקת הפאנץ' 
הדרכה עגילי מחט אגרוף מקסים DIY

ניקוב מחט צורה אורגנית |  עגילי מחט אגרוף DIY

לאחר חיתוך כל החריצים לגבול |  עגילי מחט אגרוף DIY

לחץ על עיצוב המחט לאגרוף אל הלוח  עגילי מחט אגרוף DIY

בבלוג the spruce crafts תוכלו למצוא עוד שפע של רעיונות יצירתיים לשימוש במחט הפאנץ' מומלץ להיכנס ולהתעדכן.
Punch Needle Patches

בק אנדרסן היא אומנית / מעצבת שחיה ועובדת על הר טמבורין, אוסטרליה.
היא מתמחה בעיצוב וייצור של שטיחים מצוירים ביד. השטיחים שלה עשויים 100%צמר, אותו היא צובעת בעזרת צבעים טבעיים וסינתטיים כאחד.
העיצובים שלה הם השתקפויות מסוגננות ועכשוויות של מה שהיא רואה בסביבתה. השטיחים שלה נמצאים בבתים ברחבי אוסטרליה ואפילו קנדה.
תעודת בוגר בעיצוב תעשייתי מהווה את הבסיס למתודולוגית העיצוב של בק: לשלב את האיכויות של הטקסטיל עם פונקציונליות ודרישות חיי היומיום.(בק אנדרסן
בק משתמשת בין שאר הטכניקות שלה, גם בטכניקת הפאנץ' ויוצרת שטיחים משגעים, בצבעים מאירי עיניים. 

 Rose Pearlman רוז פרלמן היא אמנית ומורה לאמנות עם דגש על עיצוב טקסטיל  מברוקלין, ניו יורק. הסדנאות שלה מרכזות דרכים להכנת חפצים ביתיים יפים עם חומרים פשוטים וזולים. היא קופצת מפרויקט לפרויקט, מרעיון לרעיון ויוצרת אמנות נהדרת. 

ואם אתן מתכוננות להתחיל לעבוד עם טכניקת הפאנץ' הזאת, אז למה שלא יהיה תואם את רוח התקופה?  Eva Verbruggen - Textileartist 

הרשת מלאה בהדרכות חביבות ואפשר להתעדכן בעיקר ביוטיוב, אפשר להציץ גם באוסף הפינטרס שלי ולשאוב רעיונות. 
הרשימה הזאת תמשיך כנראה להתעדכן מדי פעם ואתם מוזמנים להציץ בפוסט ולמצוא את כל העבודות שאני אוהבת במיוחד.

אין תגובות:

פרסום תגובה

תגובתכם חשובה לי, תודה רבה !